Ilves Ikuisesti ry sekä Ilveksen edustusjalkapallo kahden vuoden sopimukseen

Keskiviikkona 15.1.2020 Ilves Ikuisesti ry puheenjohtaja/perustaja Marko Isomustajärvi sekä Ilveksen edustusjalkapallon toimitusjohtaja Tomi Erola tekivät kahden vuoden sopimuksen Ilveksen edustusjalkapallon tukemisesta. Näin Ilves Ikuisesti ry on jälleen vahvasti mukana kaudet 2020-2021 Ilveksen pelatessa maamme huipulla sekä eurokentillä.

Kausi 2020 pelataan viimeisen kerran vanhalla perinteikkäällä Tammelan kentällä ja siinä tunnelmassa haluamme ehdottomasti olla mukana. Ratinaan taasen siirrytään kaudeksi 2021 Tammelan remontin ajaksi. On hieno hetki pelien ohessa muistella historiaa ja edellisiä Ilveksen huippukausia, jotka Ratinassa aikoinaan pelattiin. Nämä asiat yhdistettynä Ilveksen loistavaan joukkueeseen sekä organisaatioon ja haluun menestyä huipulla lisättynä meidän Ilves sydämeen katsoin/katsoimme tämän olleen paras vaihtoehto yhdistyksellemme lähteä tukemaan Ilveksen edustusjoukkuetta jalkapallossa.

Yhdistyksenä olemme vahvasti esillä otteluissa kenttämainoksen, kummipelaajan sekä IS-tähtipelaajan palkinnon jaossa. Lisänä otteluisännyysottelu jonka aikana oleva oma osastomme, omassa infopaikassaan vitriinissä on hieno tilaisuus tuoda yhdistystämme esille. Tukemisen myötä myös yhdistyksemme jäsenet saavat erilaisia etuja yhdistyksemme kautta. Lippu- ja kausikorttitarjouksia sekä Tammelan omasta fanikaupasta -20% Ilveksen omista normaalihintaisista tuotteista.

Kotiotteluissa – viime kauden tapaan – on yhdistyksemme jäseniä talkootöissä myyntipisteessä myymässä makkaroita, juomia sekä muuta naposteltavaa Ilveksen hyväksi. Nämä kaikki kun yhdistää niin voikin sanoa, että Ilves Ikuisesti on hyvinkin näkyvästi Tammelassa sekä Ratinassa mukana. Veikkausliiga alkaa vieraspelillä Interiä vastaan 11.4.2020. Ensimmäinen kotipeli on viime kauden mestareita vastaan 19.4 ja varsinainen kauan odotettu klassikko Hakaa vastaan 25.4, joten kohta nähdään.

Tässä yhteydessä myös kerrottakoon, että yhteistyö jatkuu viime vuoden tapaan vuonna 2020 Ilves ry:n kanssa. Olemme mukana kaikissa Ilves ry:n lajeissa niin junioreissa, naisissa ja miehissä. Sopimuksen ansiosta olemme virallinen Ilves ry:n kannattajayhdistys sekä tuemme Ilvestä lajissa kuin lajissa.

 

Terveisin Marko / Ilves Ikuisesti ry

Jaa tämä
© Ilves Ikuisesti ry