Kakkukahvit Ilves Ikuisesti ry:n toimistolla

Ilves Ikuisesti ry:n toimistolla kahviteltiin Hakasen kakkujen merkeissä 11.8 sekä 17.8.2020

Keväällä luvatut kakkukahvit juotiin toimistollamme tiistaina 11.8 sekä maanantaina 17.8.2020. Kakut oli tilattu tietenkin Hakaselta ja meitä kävi tervehtimässä yhteensä noin 40 jäsentämme. Hakasen leipomo valmisti herkulliset kakut, jotka kaikille maistuivatkin oikein hyvin.

Itse toimin isäntänä Pauli Keipilän ollessa apunani. Pauli kävi hakemassa leipomolta kakut sekä muut tarvittavat tarjoiltavat kaupasta. Lisäapua saimme puolisoltani Pialta, joka toisena päivänä hääri keittiössä emännän tehtävissä. Ilahduttavan lisäbonuksen jäsenillemme toi päävalmentaja Jouko Myrrän tervehdyskäynti maanantaina 17.8.2020 puolison kera.

Ruotsin jäsenemme Oscar poikkesi myös ensimmäisillä kakkukahveilla morjestamassa meitä ja toi hienon kotikaupunkinsa joukkueen paidan ja kassillisen arpajaisvoittoja meille tuliaisina. Oscarille iso kiitos! Oli mukavaa, kun pääsit moikkaamaan myös toimistollemme meitä.

Lupaamamme arvonnat pidettin ja tällä kertaa arpaonni Hakasen lahjakortin myötä suosi Antti Rinnettä. Lippuarvonnassa Tammelaan onnetar suosi Jorma Hytöstä sekä Timo Ervastia. Kiitoksia kaikille yhdistyksemme jäsenille, päävalmentaja Jouko Myrrälle sekä hänen puolisollensa ja Hakasen leipomolle oikein paljon.

Tulevaa Valkeakosken matkaa (1.9.2020) toivotamme kaikille oikein hyvää loppukesää.

Marko, Pauli ja Ilves Ikuisesti ry

Jaa tämä
© Ilves Ikuisesti ry