Ilves Ikuisesti herkutteli Aloha Ramenissa ennen Ilves-Sport peliä

07.01.2026 Ilves Ikuisesti herkutteli ravintola ALOHA RAMENISSA ennen Ilves – Sport peliä
Ilves Ikuisesti yhdistykselle on tuttua herkuttelu ravintoloissa, jotka ovat mukana yhdistyksen tukijina. Tällä kertaa vuorossa oli japanilaisherkkuja valmistava ALOHA RAMEN Tuomiokirkonkadulla. Menuun kuului alkupalana 3kpl dumplingseja – pääruokana oli valittavana useammsta vaihtoehdosta yksi, joista itse valitsin Pork Ramenin, ja juomana japanilainen olut tai virvoitusjuoma.
 
Täytyy todeta, että ravintoloitsija Kimmo Sirviö on tuonut hyvän konseptin Tuomiokirkonkadulle ja uskonkin japanilaisen ruokailun ystäviä riittävän. Itse ainakin tykkäsin ja myös hyvin positiivisen palautteen sain jäseniltämme. Suosittelen ehdottomasti käymään tutustumassa ravintolassa, ja muistakaa Ilves Ikuisesti jäsenten saavat täälläkin etuja jäsenkortillamme.
 
Ruokailun jälkeen tie vei kaikilla paikalla olleilla kohti Nokia Areenaa todistamaan Ilveksen seurahistorian uutta ennätystä, eli 11 voittoa peräkkäin. Ilves – Sport tulos 3 – 2  jatkoajalla täydensi onnistuneen illan ja seuraavaksi vastaava tapahtuma onkin saman ravintoloitsijan toisessa ravintolassa. Silloin menemme perjantaina 13.02. ravintola DAM:iin, josta herkuttelujen jälkeen matka jatkuu kohti Nokia Areenaa sekä paikallisottelua Tappara – Ilves.
 
Kiitän Aloha Ramen  henkilökuntaa, ravintoloitsija Kimmo Sirviötä, mukana olleita Ilves IIuisesti  jäseniä sekä Ilvestä komeasta 11. peräkkäisestä voitosta.
 
Yt. Marko
Jaa tämä
© Ilves Ikuisesti ry