Yhdistyksen vuoden aktiivisin jäsen tai jäsenperhe palkitaan diplomilla

Ilves Ikuisesti ry palkitsee Diplomilla joka vuosi yhdistyksen aktiivisemman jäsenen tai jäsenperheen. Diplomia ei voi saada, kuin kerran eli joka vuosi valitaan eri diplomin saaja.
Ensimäisenä palkittuna saa kunnian vuonna 2017 olla perhe.Tämä perhe on ollut hyvin aktiivinen koko vuoden ajan ja osa heistä ollut lähes kaikissa tapahtumissa vuoden aikana. Lisäksi he ovat tukeneet
Ilves Ikuisesti ry:tä hankkimalla hyvin paljon tuotteitamme, joilla pystymme tukemaan myös Ilvestä.

Perheen seniori on myös meidän yhdistyksemme ensimmäinen kunniajäsen ja iältään vaatimattomasti vasta reilu 80-vuoden ikäinen. Perheeseen kuuluu isoäiti sekä hänen tyttärensä, poikansa, tyttären mies sekä tyttären tytär. Ilves Ikuisesti ry hallitus onnittelee oikein paljon Kyllikki Nevalaa, Pirjo Ervastia, Pertti Muikkua, Christiina Kivisaloa sekä Timo Ervastia. On hienoa että noin omistautuneita jäseniä on joukossamme, jotka käyttävät hyvin suuren ajan ajastaan Ilves Ikuisesti yhdistyksen hyväksi.

 

Diplomi luovutetaan pikkujouluristeilyllä.

Hallituksen puheenjohtaja Marko Isomustajärvi

 

 

kunniakirja

Jaa tämä
© Ilves Ikuisesti ry