Ilves Ikuisesti ry kiekkokauden päättäjäiset Ravintola Hookissa tarjosivat Leijonien voittoa sekä romantiikkaa

Ilves Ikuisesti ry vietti kiekkokauden päättäjäisiä Ravintola Hookissa kehräsaaressa nauttien Leijonien voittoisasta Kanada-ottelusta 80 mahtavan jäsenen kera syöden ja juoden hyvin.

Ravintoloitsija Juha Vuorio oli luonut mahtavat puitteet jälleen hyvien tarjouksien kera, joten mahtava ilta kerta kaikkiaan.

Ilves Hockey Oyn puolelta saimme myyntijohtajan sekä yhdistyksemme kannatusjäsenen Timo Lehtisen sekä vieraaksi pelaajistosta paluumuuttaja Ville Kolppasen sekä nuorten MM-kultaa voittaneen ja läpimurtokauden Liigassa pelanneen Oskari Laaksosen. Mika Laakso haastatteli heitä ensimmäisellä erätauolla ja toisella erätauolla kysymyksiin pääsi vastaamaan Ilves ryn puheenjohtaja Kari Pansio, joka hän on myöskin rouvansa Eija Pansion kanssa meidän yhdistyksemme jäseniä.

Ilta sisälsi tuttuun tapaan arpajaisia ja pääpalkinnon Granan & Topi Teiskon lahjoittaman sadesuihkusetin voitti Sari Sakke Rantanen.

 

Palkintojen lahjoittajia:

Minna Kekkonen, Jouni Kyröläinen, Grana/Topi Teisko, Hakasen Leipomo/Janne Hakanen, Sanna Hakanen, Petteri Hakanen, CGI, Hook, Oscar Oskari Soljamo, Volvo, Riitta Siren, Ilves Edustus jalkapallo/Ari Ruoholahti sekä Ilves Hockey Oy/Timo Lehtinen

Illan kruunasi romantiikka, koska illan päätteeksi yhdistyksemme jäsen Jarkko Härkki kosi yhdistyksen jäsenenä myöskin olevaa Päivi Viitasaarta saaden myönteisen vastauksen. Ilves Ikuisesti ry toivottaa onnea vielä kerran heille kosinnan johdosta.

Kiitos oikein paljon kaikille jäsenille, arpajaispalkintojen lahjoittajille, arpoja ostaneille sekä tietysti Ravintola Hookille / Juha Vuoriolle tästä illasta. Isoimman

 

Kiittäen oikein paljon,

Marko Isomustajärvi

Ilves Ikuisesti ry puheenjohtaja

 

Katso mahtavan tapahtuman kuva-kooste alta:

¨     

 

Teksti: Matias Lahtinen

Kuvat: Marko Isomustajärvi sekä Pirjo Ervast

Jaa tämä
© Ilves Ikuisesti ry